لنز طبی و یا عینک طبی ؟

بر خلاف سایر فریم های طبی که باید انواع طرح ها را بر روی صورت تست کرد که بین آنها بهترین طرح را متناسب با چهره فرد پیدا کرد، فریم گرد به دلیل زیبایی و طراحی شیک با اکثر چهره ها قابل استفاده است و بر روی صورت به خوبی نقش می بندد که علاوه بر جذابیت و زیبایی خود عینک چهره شخص را هم تا حد زیادی دگرگون میکند. در گام دوم از انتخاب فریم عینک طبی، مسئله انتخاب طرح فریم با توجه به چهره شما مطرح میشود. انواع روش تشخیص فرم صورت به صورت آنلاین و نرمافزارهای مختلف وجود دارد و ما هم در اینجا برای شما انواع فرم صورت را توضیح میدهیم. اگر رنگ پوستتان گرم است بهتر است رنگ فریمی را که انتخاب میکنید مسی، خاکی، قرمز، طلایی باشد و اگر پوستتان روشن رو به سفید (تن سرد) است فریم عینک نقرهای، آبی، صورتی و خاکستری متناسبتر خواهد بود.

در ادامه انواع عینکهای متناسب با هر فرم صورت را برای شما میآوریم تا انتخاب راحتتری داشته باشید. عینکهای تخت و مستطیلی شکل صورت شما را کشیدهتر و لاغرتر نشان خواهند داد. والدین برای تعیین اندازه قاب، باید عینک را روی چشم کودک بگذارند و ببینند به سمت پایین حرکت می کند یا نه. چه عینکی می تواند مشکل چشم را برطرف کند؟ اینکه شما شیفته یک فریم عینک مستطیلی یا بیضی شوید هم کافی نیست، عینک حتما باید به صورت و شخصیتتان بیاید و شما را همانگونه که هستید نشان دهد. اگر فرم کلی صورت شما گرد است باید به دنبال عینک طبیهایی بروید که تیزتر و زاویهدارتر هستند. برای افرادی که موهای قهوهای، بلوند یا موهایی با تن قرمز دارند فریم طلایی گزینه مناسبی است و برای افرادی که پا به میانسالی گذاشتهاند یا به طور ارثی موهای جو گندمی دارند، فریم نقرهای گزینه اشتباهی است و بهتر استبه عنوان یک فریم عینک مناسب بر رنگهای تیره تمرکز کنند.

این فریم هیچ محدودیتی برای استفاده زن و مرد ندارد و همه رنگ های آن قابل استفاده خانم ها و آقایان است، جنس بدنه و دسته های عینک از جنس فلز است که انتهای آن دسته های پلاستیکی مخصوصی نصب شده که بر روی گوش قرار میگیرد. اکر به راهنمای خرید عینک طبی و عینک آفتابی زنانه و مردانه هم رجوع کنید، فارغ از اینکه کدام فرم صورت زیباتر است، پیش از هر چیز باید به این موضوع دقت کنید که فرم صورتتان در کدام دسته قرار دارد. خرید عینک طبی معمولا مورد توجه افرادی است که به توصیه چشم پزشک نیاز به استفاده از عینک و عدسی طبی دارند، از این رو فرم های عینک طبی با سایر عینک ها متفاوت بوده و طراحی منحصر به فردی دارد، اپتیک پاسارگاد ایران یکی از بزرگترین مراکز فروش برندهای عینک طبی در ایران بود که میتوانید فریم عینک طبی مورد نظر خود را از این فروشگاه انجام دهید. در فرم صورت مستطیلی، اغلب خط گونه، بلند و بینی کشیده است پس برای متعادل و کوتاهتر به نظر رسیدن چهره باید از فریمهایی استفاده کنید که پل عینک کمی پایینتر قرار دارد، در این صورت اندازه بینیتان کوتاهتر به نظر خواهد رسید.

بهتر است پهنای فریم با پهنای فک یکی باشد و میتوانید فریمهایی با رنگهای برجسته و نه لزوما جیغ همراه با تزیینات استفاده کنید. اگر چشمهایتان به نسبت پهنای صورتتان به هم نزدیکتر از حالت معمولی هستند، باید از فریمی استفاده کنید که پل عینک بیرنگ باشد. برای کشیدهتر نشان دادن صورت، از انواع فریم عینک زاویهدار و پهن، بهخصوص فریم عینک مستطیلی استفاده کنید. اگر می خواهید از لنزهای تماسی استفاده کنید، ابتدا باید برای ملاقات با یک چشم پزشک برنامه ریزی کنید. اگر شما هم یکی از طرفداران عینکهای قدیمی هستید، بد نیست با انواع آن آشنایی بیشتری داشته باشید تا اگر قصد خرید یک محصول در راستای جمعآوری کلکسیون یا استفاده را داشتید، خریدی هوشمندانه انجام دهید. سبک زندگی، راحتی، بودجه و زیبایی باید در روند تصمیم گیری شما نقش داشته باشد. تکرار کردن خطوط صورت بوسیله خطوط فریم، باعث تاکید بر خطوط صورت می شود که می تواند تاثیر مثبت یا منفی بر زیبایی صورت فرد داشته باشد. فریم های شیشه گرد طبی یا همان عینک گرد با جنس فلزی فریم های زیبا و شیکی هستند که برای تعویض عدسی آنها با عدسی طبی استفاده شده و تقریبا با اکثر چهره ها ست شده و زیبایی چهره را چندبرابر می کند، به نوعی این عینک ها به چهره اکثر افراد دارای شکل صورت گرد، بیضی و کشیده می آید و همچنین تفاوتی بین زنانه و مردانه بودن آن نیست و برای هر دو گروه میتوان از آن استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید