لنز طبی و یا عینک طبی ؟

۴-یکی از مراحل پزشکی چشم پزشکی هست که تست بینایی و کور رنگی میباشد.البته اگه کسی بیناییش از مجموع۶ بیشتر باشه گیر میدن که یا باید عمل کنی ویا خدایی نکرده مشکل غیر قابل عمل باشه ردید.و همینطور اگه خدایی نکرده مشکل کور رنگی داشته باشید ردید چون امروز برای یه بنده خدا پیش اومد. من از استان فارس هستم.در تاریخ مشخصی به طب کار معرفی شدیم.همه معاینات رو از صبح تا ظهر انجام دادم.اولین مرحله آزمایش خون هست که از شما خون میگیرن تا ببینن بیماری خاصی نداشته باشی.اتاق بعد دکتری هست که ضربان قلب ،فشار خون و معاینات بدنی و تنفس انجام میده.اتاق بعدی تست ریه بود که باید توی یه دستگاه سه بار نفس خیلی عمیق بکشی و قد و وزن شما رو اندازه میگره.بعدش بینایی هست که باید چشمات از بینایی خوبی برخوردار باشه من خودم چشمام ۱۰/۱۰ بود و مشکلی نداشتم و علایم و نشانه ها رو به خوبی تشخیص دادم و تست کورنگی هم داریم که باید یه سری اعداد رو توی شکل بتونی بخونی کسی ندیدم که عینکی باشه و تا اون لحظه که توی اتاق بیناسنج بودم همه ی کسانی که چشماشون معاینه میشد ۱۰ / ۱۰ بود و مشکلی نداشتن و چون خودم مشکلی نداشتم و چشام کامل بود منم سوال خاصی در این زمینه نکردم میگم کسی رو ندیدم که عینکی باشه!

اگرفرم صورت تان بیضی است، دامنه انتخاب گسترده تری دارید و می توانید امید داشته باشید که عینک های زیادی با فریم های مختلف به خوبی روی صورتتان می نشینند. فریم عینک گرد دارای 3 رنگ متفاوت به رنگ های مشکی، نقره ای و طلایی است که میتوانید به هر رنگی علاقه دارید آن را انتخاب و خرید کنید. اگر قصد خرید عینک قدیمی مردانه را دارید و اطمینانی از درستی سایز آن روی صورت خود ندارید، بهتر است اگر خرید حضوری را انتخاب نمیکنید، از فروشنده درباره سایز آن اطلاعات کسب کنید. یعنی شما از هر نقطهای از این عدسی به اطراف نگاه کنید، دید یکپارچه دارید. از آنجایی که عدسیها در طول عمر خود در معرض تنشهای مختلف هستند، این پوشش میتواند هم کیفیت دید آنها را بهبود بخشند و هم از ایجاد خط و خش بر روی عدسی جلوگیری کند. فریم های شیشه گرد طبی یا همان عینک گرد با جنس فلزی فریم های زیبا و شیکی هستند که برای تعویض عدسی آنها با عدسی طبی استفاده شده و تقریبا با اکثر چهره ها ست شده و زیبایی چهره را چندبرابر می کند، به نوعی این عینک ها به چهره اکثر افراد دارای شکل صورت گرد، بیضی و کشیده می آید و همچنین تفاوتی بین زنانه و مردانه بودن آن نیست و برای هر دو گروه میتوان از آن استفاده کرد.

به هنگام خرید انواع عینک طبی باید حتما جنس فریم را در نظر بگیرید، زیرا ممکن است برخی از فریم یا قاب ها با پوست برخی افراد سازگاری نداشته باشد. معاینه بالینی: یک آقا بود که همه رو لخت میکرد و تمام جاهای بدن را نگاه میکرد به جز بیضه ها و فشار خون، سوابق بیماری،جراحی و غیره رو از شما میپرسید و در فرم معاینه شما ثبت میکرد. هر کس که در هر کدوم از تست ها مشکلی داشته باشه مثلاً مشکل گوش،کورنگی،تنفس و غیره ، چندین بار تست میگیرند و اگر واقعا ببینند که مشکل داری فقط در فرم های معاینه ای که اول بهتون دادن ثبت میکنند. مخصوصا در مدل های خاص و مارک های درجه یک … و در ادامه یک تست ۶۰ تایی به صورت الکترونیکی در یک لپ تاپ کوچک ازتون میگیرند و نتیجه اون به صورت یک نمودار را پرینت میگیرند. صبح ازسمت راه آهن به طرف شرق میرید تابلو زده شوش حدود ۱۰ دقیقه راه هست پیاده بعد میرید درمانگاه تختی راه آهن تو نمازخانه منتظر میشی تا۸ بشه صدات میکنن همه میرید پشت ساختمان آتش نشانی راه آهن .سه برگه ۲۱ نفری اسامی روبه تعداد ۶۰ نفر روزانه زدن که به ترتیبی هست که کارآسا طبق آیتم های خودش چینده و هرکسی یک شماره داره تو سالن انتظار میشینید براساس شماره به ترتیب صداتون میکنن میرید فتوکارت ملی پشت ورو با اصل یک قطعه عکس پشت نویسی شده با ۲ عددفیش زرد رنگ بانک تحویل میدید به منشی پذیرش بهتون یک خودکار میدن که آخر پسش میگیرن !

انگشت نگاری و تشخیص هویت: که یه سری مدارک و فیش پرداختی داره اونجا که باید انجام بدین و جوابش حدودا یک هفته بعد صادر میکنن پس پیشنهاد میشه که این مرحله رو زودتر از بقیه مراحل انجام بدین. سعی کنید هیچ استرسی نداشته باشید و به سوال هایی که ازتون میشه اول فکر کنید و بعد با صداقت جواب بدید. و در حین صحبت با شما ازتون دوباره میپرسه اما به شکلهای مختلف، یکی از جاهایی که اگر دروغ گفته باشید معلوم میشه اینجاست. اغلب آنها را می توانید از طریق داروخانه یا کتابفروشی خریداری کنید ، اما اگر به یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی مراجعه کنید ، لنز دقیق تری دریافت خواهید کرد. اما خیلیا میگفتن بپرسم که جوابا کی میاد و شروع کلاسا کیه؟ سوم شما تا بعد از ظهر کارتون طول میکشه و ناهار میخواین که اونجا یه نفر میاد نفری ۷/۰۰۰ تونن میگیره و براتون ناهار میاره البته اجباری نیست و هر کسی که بخواد میتونه هر تصمیمی بگیره. تست تنفس: سخترین تستی که بنظرتون میرسه البته با وجود دکتری که اونجا بود نگران نباشید ازتون بارها این تست رو میگیره و بهترینش رو ثبت میکنه، یک قلقی داره که اگه دستون بیاد حله.

دیدگاهتان را بنویسید