عینک طبی و لنز طبی

این موضوع باعث می شود که فریم، ریم لس به نظر آید. یک نوع فریم ریم لس است که عدسی ها را تنها از لبه ای که به سمت بینی قرار گرفته، نگه می دارد. از آنجایی که عدسیها در طول عمر خود در معرض تنشهای مختلف هستند، این پوشش میتواند هم کیفیت دید آنها را بهبود بخشند و هم از ایجاد خط و خش بر روی عدسی جلوگیری کند. 3- بعد از ثبت آدرس، تاریخ و ساعت مورد نظر خود را جهت تست حضوری انتخاب نمایید. دیروز هم رفتم سوء پیشینه که اونهم مشکلی نبود و فقط تنها نکته اش این که اگه نامه سوء پیشینه بانک را ببرید نیروی انتظامی محل سکونت یا تولد خودتون مبلغ ۱۲۰۰۰ تومان پاکت پستی از مبلغ ۲۳۰۰۰ تومان کم میشه و ازتون نمیگیرند. رفتم پست مرکزی مبلغ 35 تومن گرفتن و یه رسید دادن گفتن برو کلانتری… در فرم صورت مستطیلی، اغلب خط گونه، بلند و بینی کشیده است پس برای متعادل و کوتاهتر به نظر رسیدن چهره باید از فریمهایی استفاده کنید که پل عینک کمی پایینتر قرار دارد، در این صورت اندازه بینیتان کوتاهتر به نظر خواهد رسید.

اندازه فریم باید متناسب با صورت باشد یعنی نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ. فریم های نیم تنه ی مخصوص دید دور که کمتر متداول می باشند، برای بیماران این امکان را فراهم می سازد که برای خواندن، از زیر عدسی ها نگاه کنند. به او توضیح دهید که عینک برای دید واضح و مؤثر او، لازم است و از این پس، او راحت تر خواهد توانست نوشته های تابلو و کتاب را ببیند و حتی راحت تر خواهد توانست با هم سالانش بازی کند. عینکهای قهوه ای اشعه فرابنفش را بهتر جذب می کند و عینکهای سبزرنگ درخشندگی سطوح را کاهش می دهند. که در قسمت فوقانی عدسی، امتداد یافته و بخش مرکزی فریم را به Endpiece متصل می کنند. اسکلت این فریم ها، شامل: حدقه و قسمت دماغه می باشد. امروزه با ظهور مواد جدید بسیار، یا همان نام ماده ی پلاستیک را به کار می برند و یا به طور ساده آن را فریم پلاستیکی می نامند. دستگاه UV متر می تواند میزان جذب اشعه فرابنفش را درعینکهایی که بالای ۹۸ درصد قدرت جذب دارند تشخیص دهد.

عدسی در این گونه فریم ها توسط زه پلاستیکی که گرداگرد لبه ی آن ها را در بر می گیرد، نگاه داشته می شوند. اما اگر از آن دسته از افرادی هستید که استفاده از لنز را انتخاب می کنید باید در قدم اول به نزد چشم پزشک خود بروید تا پس از معاینات به شما بگوید که آیا مستعد ابتلا به عفونت هستید یا خیر و اینکه تشخیص دهد شما شرایط و توانایی رعایت و استفاده از لنز را دارید یا خیر. اگر به دنبال انتخاب یک عینک درست هستید، باید در نظر داشته باشند که عینک طبی مردانه بخشی است که باید کامل کنندهی شخصیت و چهرهی شما باشد، نه اینکه بخواهد چهرهی جدیدی از شما بسازد. هر گونه فریم با ترکیب فلز و پلاستیک مثل فریمی با حدقه ی پلاستیکی و دسته و دماغه ی فلزی در این طبقه بندی قرار می گیرند. این موضوع از آن جا ناشی می شود که زمانی زیلونیت(سلولز نیتریت) به عنوان ماده ای رایج جهت این گونه فریم ها به کار برده می شد. این فریم ها به گونه ای ساخته شده اند که پایین تر از حد معمول، بر روی بینی قرار می گیرند و ارتفاع آن ها هم نصف فریم های معمولی است.

مهمترین کاری که قسمت پایینی فریم می تواند انجام دهد اثر بالابرندگی صورت در اشخاص پیری است که صورت افتاده ای دارند. معمولا قسمت فوقانی عدسی، به حدقه ی بالایی فریم جفت می شود. فریم های ترکیبی، به طور معمول فریم هایی هستند که دارای اسکلتی فلزی بوده و حدقه ی فوقانی و دسته های آن ها پلاستیکی می باشد. فریم های نیم تنه، مخصوص کسانی ساخته شده است که دید نزدیک شان نیاز به اصلاح داشته، ولی برای دید دور مشکلی ندارند. اگر بیش از یک مشکل بینایی دارید ، ممکن است به عینک هایی با لنزهای چند کانونی نیاز داشته باشید. ممکن است تصور کنید خرید عینک قدیمی حتما کاری کمهزینهتر از خرید محصول جدید است، اما این موضوع همواره صادق نیست. از لحاظ قیمت می توان گفت که عینک طبی انواع مختلفی دارند و همچنین قیمت و هزینه مناسب تری دارند و نیاز به تعویض زود به زودی نیست. رنگ زرد برای ورزشکارانی که اسکی می کنند مفید است .

دیدگاهتان را بنویسید