عینک طبی و لنز طبی

البته این برند در ابتدا تولید کننده جوراب بود و تا سال 1967 جایگاهی در میان برندهای موجود نداشت. با این کار خیالتان راحت خواهد بود که عمر عینک طبیتان زیاد است و به این زودیها خراب نخواهد شد. این لولاها موجب می شوند که دسته های فریم بدون آسیب دیدن قابلیت خم شدن به سمت خارج را داشته باشند (به فرض اگر کودک با عینک بخوابد). فریم های لولا فنری برای کودکان مناسب هستند. البته این فریم ها در مواردی که عینک دائمی نیست، خیلی مناسب نمی باشند. اگر بعنوان پدر یا مادر بدنبال عینک طبی مناسب برای کودک خود می گردید، شاید در اولین مراجعه به عینک فروشی برای خرید عینک مناسب سوالاتی برایتان مطرح شود. اغلب مردم فرم صورت مثلثی رو به پایین دارند یعنی قسمت پیشانی پهنتر از چانهها میشود. فریم عینک باید با فرم صورت در تضاد باشد. در گذشته فریم های پلاستیکی به علت وزن کم، استحکام زیاد و قیمت ارزان انتخاب مناسبی برای کودکان بود، ولی درحال حاضر کارخانه داران، فریم های فلزی را نیز با همان مشخصات تولید نموده اند.

امروزه این عدسیها تحت عنوان عدسی نشکن در بازار خرید و فروش میشوند و استفاده از آنها باعث بالا رفتن قیمت عینک طبی میشود. این عدسیها به طور بالقوه برای چشم خطرناک هستند و در ضمن برای افراد با نمره چشم بالا به هیچ وجه گزینه خوبی نبودند. دسته های عینک باید طوری باشند که نه فشار زیادی به پشت گوش وارد کنند که جا بیندازند و نه خیلی شل باشند که عینک از روی صورت بیفتد. لازم به تذکر است که هر فریمی که توجه شخص نظاره گر را به قسمت بالایی آن جلب نماید، جزء فریم های گرادیان عمودی محسوب می شود، نظیر فریم نخ نایلونی که قسمت بالای آن مشکی رنگ است. 4- فریم های تیره تر که دارای رنگ یکنواخت هستند نسبت به فریم های گرادیان عمودی به کوتاه نمودن صورت های کشیده بیشتر کمک می کنند. فریم های پشت گوش فنردار که دسته آن ها دور گوش می پیچد، گزینه مناسبی برای کودکان نوپا هستند و از سُر خوردن و افتادن عینک جلوگیری می کنند. عینکی انتخاب کنید که تمام دور چشم فرزندتان از بالای ابرو تا انتهای خط ابرو و زیر چشم را بپوشاند.

افرادی که پیر چشمی دارند، لازم است از دو عینک؛ یکی برای دیدن دور و یکی دیدن نزدیک (یا عینک دو دید) استفاده کنند. عادت به استفاده از عینک آفتابی را باید از خودتان شروع کنید. پدال عینک هم یا باید قابل تنظیم باشد یا اندازه مناسبی داشته باشد تا به راحتی روی بینی کودک قراربگیرد. عینک طبی شامل عینک های نزدیک بینی و دوربینی هستند که هر کدام از این مدل عینک ها طرح های متنوعی دارند و انتخاب مدل عینکی مناسب از بین این طرح های متنوع کار نسبتا دشواری است که بهتر است قبل از هر چیز به مطابقت و همخوانی فریم عینک با فرم صورتتان توجه کنید سپس از بین طرح های متنوع مدل عینک مناسبی را برای خود انتخاب کنید. اگرچه کیفیت اپتیکی این عدسیها در نسلهای اولیه چندان مطلوب نبود، اما به مرور زمان تبدیل به گزینههای مناسبی شدند و محبوبیت بیشتری نسبت به عدسیهای شیشهای به دست آوردند. با ورود به فروشگاه از فروشنده بخواهید، عینکهای آفتابی خوب بچهگانه که دارای UV صددرصد هستند را به شما نشان دهد. نسخه عینک، اولین عامل دخیل در انتخاب فریم عینک است، بنابراین قبل از شروع بازدید از فریم ها با مسئول قسمت فروش مشورت کنید، به خصوص اگر عدسی های تجویز شده ضخیم هستند، فریم انتخابی باید تا حد امکان کوچک باشد که مسئول قسمت فروش می تواند شما را در این مورد که کدام فریم ضخامت شیشه را کمتر نشان می دهد، راهنمایی کند.

مثلا این امکان وجود دارد که فرد به محلول حساسیت داشته باشد و یا دچار خشکی چشم می شوند. مدل عینکهای مناسب برای صورتهای مثلثی رو به پایین شامل: کلاب مستر، خلبانی، فریم گربهای، چند ظلعی و مستطیل شکل میباشد. اما به طور کلی برای شکل آنها چند الگوی کلی وجود دارد که طرح فریم هم باید با توجه به آن انتخاب شود. عینک کمک می کند تا نور به طور مناسب بر روی شبکیه متمرکز شود. عینکهای بیضی و باریک هم نمونههای مناسب و خوبی میباشند. مدل عینکهای مناسب برای صورتهای بیضی شامل عینک خلبانی، چند ظلعی، پروانهای، مستطیل، کلاب مستر و عینک ویفری میباشد. عینکهایی که برای صورتهای مربعی مناسب است فریمی همچون: فریم گرد، فریم عینک ویفری، فریم کلاب مستر، فریم پروانهای، فریم بیضی و فریم گربهای مناسب میباشد. انتخاب کردن عینک آفتابی یا طبی بر اساس یک سری قوانین و مراحل خاصی انجام میشود که در ابتدا باید با شکل صورت خود آشنا شوید تا بتوانید فریم عینکی که متناسب با شکل صورت شما است را انتخاب و خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید