روش های طبی کردن عینک آفتابی – وبلاگ دوبیسل

افرادی که به عینک نیاز دارند، باید با تجویز پزشکشان به عینک سازی مراجعه کنند تا عینک مخصوص برای چشم آنها ساخته شود. باورهای درست و غلط زیادی درباره عینک زدن وجود دارد، مثلا برخی افراد معتقدند عینک زدن می تواند باعث قیچ و چپ شدن چشم ها شود. عینک طبی مانع تداوم زندگی روزمره برای برخی از افراد کم بینا میشود و باعث می شود تا آنها به دنبال خلاص شدن از شر عینک به هر طریقی باشند. ممکن است در اثر عینک زدن های طولانی مدت، زیر پلک افراد عینکی کمی فرورفتگی ایجاد شود اما قیچ یا چپ شدن چشم ها در اثر عینک زدن، هیچ توجیه علمی ای ندارد. ⭕️ عدسی نیمه فشرده 1.60: این عدسیها تا حدود ۲۵ درصد نازکتر از عدسیهای بدون فشردگی هستند و نمره چشم بین ۲ تا ۵ را پوشش میدهند. ⭕️ فریمهای ZYL: این فریمها از جنس زایلونیت یا استات سلولز هستند.

جنس کائوچو، یکی از رایجترین انواع جنس در عینکهای قدیمی است که امروزه نیز در تولیدات جدید این کالا مورد استفاده قرار میگیرد. این افراد برای خرید عینک طبی نباید به سراغ عینکهای مستطیلی، فریمهای مربعی شکل و فریمهای هورن (Horn) بروند که وضعیت زاویه صورت آنها را بدتر میکند. این طراحی دارای دو خط دیده است که برای فرد صاحب عینک طبی قابل لمس است. در انتخاب قابل بهتر است به دنبال تضادهای رنگی بود. اگر قصد جمعآوری کلکسیون عینک قدیمی را دارید، احتمالا عینک ته استکانی قدیمی یا عینک های عتیقه کالاهایی هستند که مورد پسند شما خواهند بود. شما میتوانید با خرید فریم عینک قدیمی و تعویض شیشههای آن مناسب با شرایط چشمهایتان، محصولی لوکس و کاربردی را با هزینه کمتری خریداری کنید. با تغییر نمره چشم به راحتی میتوان عدسی جدیدی برای این نوع عینک سفارش داد و احتیاجی به تعویض مجدد فریم عینک نیست. مگر اینکه قبل از عینک زدن این حالت در چشم های کسی وجود داشته باشد و عینک مناسب هم نزند، که باعث تشدید حالت چپ بودن چشم ها می شود.

شاید بد نباشد که در انتها به این نکته اشاره کنیم که فریم پلاستیکی رواج چندانی ندارد و معمولاً به صورت ترکیبی با فریمهای فلزی به کار گرفته میشوند. دلایل مختلفی برای خرید عینک قدیمی وجود دارد که از جمله آن میتوان به علاقهمندی به دنیای لوازم قدیمی یا ایجاد حس نوستالژیک اشاره کرد. این سبک از عینکهای قدیمی، کاربردی به جز ایجاد حس و حال نوستالژیک یا جمعآوری کلکسیون ندارند. اگر چنین کالایی را خریداری کنید، احتمالا میتوانید یک عینک قدیمی مردانه یا زنانه را به عینکی کاربردی با شیشههای جدید تبدیل کنید. احتمالا اگر این محصول را با شیشه آن خریداری کنید، عینک ته استکانی قدیمی خواهد بود چراکه در زمانهای گذشته، تکنولوژی به اندازه تولید شیشههای فشرده پیشرفت نکرده بود و شیشههای طبی عموما ضخیم بودند. موفقیت او در تولید لباس ورزشی تا جایی بود که توانست لباس تیم آلفارومئو در مسابقات اتومبیلرانی Formula 1 سال 2008 را طراحی کند. زایس یک کمپانی آلمانی است که یکی از باکیفیت ­ترین عدسی های عینک را تولید می کند، یکی از شرکت هایی است که می توانید با فراغ بال و بدون نگرانی از کیفیت و سختی انتخاب به سراغ آن بروید.

اگر صورت کوچکی دارید و نمیدانید که چه مدل عینک طبی را انتخاب کنید توصیه ما این است که به سراغ عینکهای طبی بروید که قاب ندارند و یا شیشههایشان مدور هستند. اگر تصمیم به خرید عینک طبی قدیمی و خاص دارید، سلامت پیچ و مهرههای آن از اهمیت بالایی برخوردار است، چراکه لوازم یدکی برخی از عینکهای خیلی قدیمی دیگر در بازار ایران پیدا نخواهند شد و اگر این محصولات را بدون دقت خریداری کنید، ممکن است کالایی بلااستفاده دریافت کنید که امکان تعمیر آن نیز وجود ندارد. اهمیت محافظت از پوست در برابر آفتاب شدید بر هیچکس پوشیده نیست و می دانید که کرم ضد آفتاب برای این کار ساخته شده است؛ اما نمیتوانیم از ضدآفتاب برای چشم و پوست اطراف آن استفاده کنیم. البته همه این نکات، زمانی از اهمیت بالایی برخوردار است که بخواهید از محصول خریداری شده استفاده کنید و اگر قرار به جمعآوری کلکسیون است، نیازی به بررسی دقیق کارکرد دسته و شرایط فریم نیست. البته این برند در ابتدا تولید کننده جوراب بود و تا سال 1967 جایگاهی در میان برندهای موجود نداشت. این افراد می­توانند از دکتر خود بخواهند که چنین عینکی برای آنها سفارش دهد؛ انتخاب نوع و شکل فریم به عهده خود آن­ها خواهد بود و شرکت عینک ساز آن را دقیقا مطابق میل آنها می سازد.

دیدگاهتان را بنویسید